Kormány: Elmarad a március 15-i központi ünnepség
A kormány elfogadja az operatív törzs ajánlását és lemondja az eseményt.
A kormány elfogadja az operatív törzs ajánlását és lemondja az eseményt.
Hét év után először nem érkeznek szerelvények Varsóból és Krakkóból.
Az egyik legunalmasabb beszéd volt ez a mostani Orbán Viktortól. De mi lehet ennek az oka? És miért vonul újabban az ellenzék? Ez a Fülke, a hvg.hu közéleti podcastja.
Az 1848-49-es forradalomról és szabadságharcról általában annyit tudunk, amennyit a korabeli értelmiség, a politikusok és az írók, költők erről megírtak. De hogy élte meg a sorsfordító eseményeket a hétköznapi ember? Álltak-e nők a délceg honvédek mellett, mikor csatába indultak? Divat volt-e a borotválkozás a szakállas, bajszos tablóképek korában? A kérdésekre a Guerilla című film rendezője, Kárpáti György Mór és Fónagy Zoltán történész válaszoltak.
Egy rosszul elhelyezett zászló okozott félreértést. És vicces másodperceket.
A Nemzeti Múzeum előtti járdára fújtak fel a párt aktivistái olyanokat, mint “propaganda helyett valós híreket”. Orbán viszont nem láthatta, még az este leslagozták azokat.
Iain Lindsay Instagram-videóban szavalta el a Nemzeti dalt.
Akinek viszont sok pénze volt, megérte pesti lakásba fektetnie.
A Párbeszéd képviselője még a zászlófelvonás előtt próbálta szóra bírni őket, sikertelenül.
Ha egy ünnepségen sem tud ma részt venni, akkor is kifejezheti tiszteletét az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hősei előtt, ehhez még grafikai tudásra sincs szükség. A Facebookon mindez pár gombnyomással megoldható.
Egy "home made" gázmaszk volt a fiúnál, öten kellett, hogy ellenőrizzék.
Nyakláncokat és tarsolyokat is árult.
Először – egyetlen alkalomra – Károlyi Mihály tette ünnep- és munkaszüneti nappá.
Már megszokhattuk, hogy a világ vagy egy ország történelmében fontos szerepet játszó ember vagy esemény előtt a főoldalon tiszteleg a Google. Ezúttal az 1848–49-es forradalom és szabadságharc évfordulója napján került terítékre a magyar nemzeti ünnep.